9 Eylül 2014 Salı

BAIDU.COM 2 TB ÜCRETSIZ ALAN ( RESIMLI ÜYE OLMA)


Baıdu.com sitesi sizlerle yapacağımız ayarlardan sonra 2TB ücretsiz depolama alanı verecektir fakat dezavantajı ise çince olmasıdır. 

Öncelikle Baidu'dan bahsedeyim sizlere. Baidu Çin'in Google'ı dır. Nedeni ise Google'ın Çin'de yasak olmasıdır. Sitenin tek dezavantajı ise sitenin Çince olması fakat ben burada resimli şekilde nasıl yapacağınızı anlatacağım.
Öncelikle kayıt olmamız lazım. Şöyle bir şey söyleyeyim. Direkt olarak Baidu'ya kaydolmayacağız. Eğer oraya kaydolursak bize kayıt olurken bir tane captcha sorusu soruyor. Bu latince harflerden oluşuyor. Bunu rahatlıkla girebiliyoruz. Fakat mailimize gelen aktivasyon linkine tıklayınca çince bir captcha sorusu geliyor. Cevaplaması bizim için imkansız oluyor. Bu yüzden aşağıdaki gibi kayıt oluyoruz.


İlk başta qq.com a üye olacağız daha sonra pan.baidu.com a girip penguen simgesine tıklayacağız zaten otomatik olarak algılıyor ve girişimizi yapıyoruz. Girdiğimizde 100GB lik alanımız oluyor. Ama telefon uygulamasını indirirseniz 2TB lik alan veriyor :))

qq.com a nasıl kayıt olunur ? (RESİMLERİ İZLEYİN)Öncelikle qq.com a giriyoruz ve resimdeki yere tıklıyoruz.

daha sonra gelen pencerede giriş ekranı çıkıyor bizim yapacağımız şey hemen boşlukların altında 3 tane çince yazı var en sağdakine tıklıyacağız yani pencerenin sağ alt köşesindeki yazıya.

Daha sonra bize kayıt olma ekranı gelecek.

Şekildeki gibi kendinize göre doldurun e-mail adresinizi yazın. ve sign up now a tıklayın. E-mail inize girin ve 5 dakika civarı bekleyin. AKTİVASYON KODU 5 DAKİKA DA GELİYOR BİRAZ GEÇ GELİYOR.

E-mailinize gelen akvivasyon linkine tıklayın ve yukarıdaki resim gibi ekran gelecek log in QQ ya tıklayın ve sayfa geldikten sonra sekmeyi kapatabilirsiniz. yada duradabilir.

Şimdi gelelim pan.baidu.com adresine girmeye.Resimdeki yere tıklıyoruz. (Tıkladığınız halde bir şey olmuyorsa sekmeyi kapatın tekrardan siteye girin.)


 Karşımıza böyle ekran gelecek. Resmimize tıklıyoruz. Bu resim rastgele oluşturulmuştur. Ben resim felan yüklemedim. Tıkladıktan sonra karşımıza hata gelebilir yada sadece bana geldi o hata bir şey değil biz zaten hesabımıza girdik. Şimdi sol üst köşedeki çince yazısına tıklıyoruz eğer sayfayı Türkçe diline çevirirseniz Ana sayfa olduğunu göreceksiniz.Ve son paneldeyiz...
NOT: GİRDİĞİMİZDE ALAN 100GB DİR 2TB YAPMAK İÇİN MOBİL UYGULAMASINI İNDİRMENİZ GEREKİYOR..

Yazıyı bizzat kendim yazdım. Alıntı Değildir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kesinlikle Küfür ve argo kelimeler yasak. İsteklerinizi İletişim Formundan Gönderebilirsiniz..